Anıt Ağaçlar Mobil Uygulaması

İstanbul´un Anıt ve Korunmaya Değer Ağaçları teknoloji ile buluştu. Siz de bu teknoloji ile tanışmak istiyorsanız lütfen ücretsiz mobil uygulamamızı indiriniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nün ücretsiz bir hizmeti olan Anıt Ağaçlar Mobil Uygulaması ile İstanbul Anadolu Yakasında bulunan ve sistemimizde kayıtlı olan anıt ve korunmaya değer ağaçları inceleyebilir, bu ağaçlar hakkında detaylı bilgi alabilir, ağaçlarla ilgili çekilmiş olan fotoğrafları görüntüleyebilir ve "İstanbul´un Doğal Mirası Anıt Ağaçlar (Anadolu Yakası)" kitabının tamamını dijital ortamda okuyabilirsiniz.

Ağaç Listesi

İstanbul Anadolu Yakasında bulunan ve sistemimizde kayıtlı olan anıt ve korunmaya değer ağaçları inceleyebilir, bu ağaçlar hakkında detaylı bilgi alabilir, ağaçlarla ilgili çekilmiş olan fotoğrafları görüntüleyebilir, ağacın bulunduğu konumu harita üzerinde bulabilir ve ağaç konumuna yerel harita uygulamanızla ulaşım tarifi (navigasyon) alabilirsiniz.

Ağaç Arama

Sistemde kayıtlı bulunan tüm ağaçlar arasında kayıt tipine, ağaç türüne, bulunduğu konuma, yaş boy ve çap bilgilerine göre arama yapabilirsiniz.

Ağaç Filtreleme

Anıt Ağaçlar Mobil Uygulaması içerisinde bulunan ağaçları ilçelerine göre filtreleyebilir ve filtreleme sonuçlarını Türkçe veya Latince tür adına göre sıralayabilirsiniz.

Anıt Ağaçlar Projesi

İBB Anıt ve Korunmaya Değer Ağaçların Tespiti, Tescili, Ağaç Sağlığı ve Devrilme Riskinin Belirlenmesi Projesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ağaç Hikayesi

Anıt Ağaçlar Mobil Uygulaması içerisinde bulunan ağaçlara ait yöresel veya tarihi hikayelere ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Kurulumu

Telefonunuza Anıt Ağaçlar Mobil Uygulaması´nı yüklemek için aşağıdaki yöntemlerden istediğinizi kullanabilirsiniz.

  • Eğer bir Apple iPhone veya iPad ürününe sahipseniz; Apple Store uygulamasını açıp arama bölümüne "Anıt Ağaçlar Anadolu" yazdığınızda uygulama yükleme sayfası karşınıza gelecektir. Sonraki aşamada yükleme yönergelerini takip edebilirsiniz.
  • Eğer Android işletim sistemli bir cep telefonu veya tablete sahipseniz; Google Play uygulamasını açıp arama bölümüne "Anıt Ağaçlar Anadolu" yazdığınızda uygulama yükleme sayfası karşınıza gelecektir. Sonraki aşamada yükleme yönergelerini takip edebilirsiniz.
  • Eğer bu sayfayı mobil aygıtınız ile görüntülüyorsanız; aşağıda bulunan mobil uygulama resmine tıklayarak cihazınıza uygun uygulama yükleme sayfası karşınıza gelecektir. Sonraki aşamada yükleme yönergelerini takip edebilirsiniz.
  • Eğer telefonunuzda kurulu bir Karekod (QR Code) okuyucu programı varsa veya telefonunuzun kamera uygulaması destekliyorsa; kitap içerisinde ağaç tanıtım sayfalarında veya web sitemizde ağaç tanıtım sayfalarında gördüğünüz karekodu okuttuğunuzda sistemimiz kullandığınız cihazı otomatik olarak tanıyıp gerekli yükleme sayfasına sizi yönlendirecektir.

Mobil Uygulama